
Jeg konkluderte med at noe hjemmelaget måtte passe bra. Til en bolig man nettopp har flyttet inn i... Hva med grytekluter?
Som tenkt så produsert.
Jeg har strikket disse i hundre prosent bomull på pinne 4,0 og det gikk med nesten to nøster. De er strikket slik at de blir like på begge sider, bare speilvendte i fargene. Og for å få det hele litt mer spennende er mønsteret speilvendt på de like fargede sidene - om dere skjønner?

Siden jeg også likte selve teknikken og resultatet så må jeg vel se litt på hva mer jeg kan strikke. Etter hvert. En av de som hadde bod på Renneburmartnan strikket barneluer i denne teknikken - og det var hos henne vi (mamma og jeg) kjøpte oppskriften på hvordan dette skulle gjøres.

Hm... Kanskje mine søsken trenger grytekluter til jul??
Fine! Og grytekluter får man aldri nok av. (Minner meg på at svigermor ba meg om å lage grytekluter til seg for lenge siden. :flau:)
SvarSlettSånn dobbelstrikking er stilig, jeg også må prøve mer på det. :jupp: